Naturel Bakkal


Natural food

Health from Nature

20 Mart 2011 Pazar

Natural Life Terapileriyle Ruhunuzu Özgürleştirin


Watsu

WATSU
Harold Dull tarafından yaratılan Watsu, havuzda birebir uygulanan özel bir tekniktir. İnsanın kendini en iyi hissettiği hatırası anne karnındaki yaşamıdır. Anne karnındaki rahat, tasasız ortamda, suyun saran, rahatlatan ve sevgiyle güven veren hissi insanın hep özlediği bir duygudur.
İşte bu duyguyu harekete geçiren Watsu Method, su içinde terapistin suyun yardımı ile yaptığı yumuşak hareketler sonucunda omurganın rahatca hareket etmesini, ağrı yaratan gerginliklerin yok olmasını ve hayat enerjisinin kolaylıkla akmasını sağlar. Watsu sonrası kendinizi yeniden doğmuş gibi hissedersiniz. Kısacası Watsu deneyimlenmeden anlaşılması zor ama deneyimledikten sonrada harika hissedeceğiniz bir su terapisidir.


Tantsu

TANTSU
Tantsu seansı başlangıcında, uygulayıcı ve alıcı karşılıklı güven içerisinde kısa bir meditasyonla, derin bir içsel huzur haline geçerler. Karşılıklı nefes ve enerji farkındalığı, seans boyunca sezgisel bir şekilde devam eder. Tantsu, su gibi akıcı hareketler, nefes ve kalp bağlantısı, derin esnetme ve meditasyon içerir. Önceden belirlenmiş hareketler dizgesi değildir. Seans sırasında çakralar ve meridyenlerle çalışırken aynı zamanda iki enerji sisteminin bütünleşmesi ve bağlantısına da önem verilir. Zen Shiatsu gibi düz bir zeminde; esnetme ve hareketlere elverişli bol kıyafetler giyilerek uygulanır.

Himalaya İntegratif Masajı

HİMALAYA İNTEGRATİF MASAJI
Hint kökenli olan bu masaj tekniği vücudu sağaltan ve dinlendiren yağlar kullanılarak uygulanmaktadır. Masaj üç bölümden oluşur. İlk bölümde vücuttaki önemli “marma” noktalarına bası uygulanarak vücut canlandırılır. Daha sonra yağlı bölümde lenf sistemi uyarılarak kaslar, eklemler ve bağlar güçlendirilir. En son esnetme bölümünde ise vücudun esnekliği ve enerji seviyesi artırılır. Masaj seansı 1 veya 1 buçuk saat sürmektedir.Ses Masajı

SES MASAJI
Nepal’in geleneksel ses masajı, 16 farklı metalden oluşan bir alaşımdan üretilen özel çanaklar ile uygulanır. Seans öncesi hangi çakralarla çalışılacağı tespit edilir ve her bir çarka ile ayrı ayrı çalışılır. Vücudunuzun kendi kendini yenileme ve tedavi gücünü ses titreşimleriyle keşfedeceksiniz.
Be Flow

BE FLOW (SU PROGRAMI)
Bu program’da, “akış“ olup bedeninizi, ruhunuzun ve suyun hareketine teslim ederek vücudunuzu güçlendirip, esnetebileceksiniz. Su yüzeyinde yapılacak kolay ve eğlenceli hareketlerden oluşan program, ağırlıksız ortamda iç kasları da kullanarak bedeni bir bütün olarak çalıştırıyor. Suyun bedeni nötralize etmesi sayesinde egzersizler sırasında yorulma veya tükenme yaşanmıyor. Katılım için yüzme bilmek yeterli.
Yoga

YOGA
Yoga, beden, zihin ve ruh özgürlüğü sağlayan bir yaşam sanatıdır. Diğer tip yogalardan farklı olarak; bazı pozisyonlarda tutulan nefes sayesinde eklemler daha fazla esner, vücuttan toksin atımı olur ve en içteki kullanmadığımız ölü kaslar canlanır, çalışmaya başlar. Günlük hayatta kolaylıkla farkedebileceğiniz zihin sakinliği ve konsantrasyon artışı olur. 1:00 saat süren ders, duruşlar (asana), nefes egzersizi (pranayama) ve derin gevşeme (yoga nidra) bölümlerinden oluşmaktadır. Yoga dersi her sabah 8:30’da başlamaktadır ve randevuya gerek yoktur.

Meditasyon

MEDİTASYON
Meditasyon, bedenle zihin birlikteliğini sağlamak amacıyla, fiziksel hareketleri minimuma indirerek zihni durgun fakat ustura kadar keskin, vücudu sakin fakat enerjiyle dolu, algı ve sezginin birleştiği bir pasiflik durumunda tutmaktır. Meditasyon zihni dinlendirerek iç huzurumuzu artırdığı gibi, bedensel dinginliği de güçlendirir. Meditasyon seansı başlangıç seviyesindekiler için yarım saat, tecrübeliler için bir saattir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Naturel Life Channel Doğa, Çevre, Ekoloji, Gıda , canlı yaşamı,Sağlıklı Yaşam, doğal, bitkisel,şifa,sağlık,hayvanlar,bitkiler