Naturel Bakkal


Natural food

Health from Nature

13 Kasım 2011 Pazar

Bölgesel yağlara nokta atışı

 Yağ hücrelerinin kanla beslenmesi engellenerek obez maymunların kilo vermesi sağlandı.

ABD'deki Texas Üniversitesi'nin Anderson Kanser Araştırmaları Merkezi'nden bilim adamları, "Adipotide" adlı deneysel ilaç sayesinde obez makakların 4 haftada kilo verdiğini, hayvanların bel çevresinin de inceldiğini belirledi.

MR görüntülerinde de hayvanların yağ dokularında önemli azalma olduğu belirlendi.
Araştırmaya imza atanlardan Dr. Reneta Pasqualini, bu ilacın insanlar için geliştirilmesinin yağ hücrelerinin ameliyatsız azaltılmasının yanı sıra mevcut zayıflama ilaçlarına alternatif de olabileceğini belirtti.
İlacın aşırı yemek yedikleri ve hareket etmedikleri için obez olan 10 maymuna verilmesinden sonra bu hayvanların kilolarının ortalama yüzde 38,7 azaldığı görüldü.
İlacın yağ hücrelerini besleyen kan damarlarının yüzeyine yapıştığını, daha sonra yağ hücrelerini yok eden sentetik bir molekül yaydığını vurgulayan bilim adamları, bu ilacın mevcut zayıflama ilaçlarından farklı bir "mekanizmaya" sahip olması ve yan etkilerinin az olması nedeniyle önem taşıdığına dikkati çekti.

Naturel Life Channel Doğa, Çevre, Ekoloji, Gıda , canlı yaşamı

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Naturel Life Channel Doğa, Çevre, Ekoloji, Gıda , canlı yaşamı,Sağlıklı Yaşam, doğal, bitkisel,şifa,sağlık,hayvanlar,bitkiler