Naturel Bakkal


Natural food

Health from Nature

13 Ağustos 2011 Cumartesi

Sülünler doğaya salınıyor

Sülünler doğaya salınıyor

Samsun Çevre ve Orman Müdürü Ömer Albayrak, 10 bin sülünün doğaya salınmaya başladığını bildirdi.
Albayrak, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğüne bağlı Samsun Sülün Üretme İstasyonunda bu yıl 11 bin 500 sülün yetiştirildiğini söyledi.
Nesli birinci derecede yok olma tehlikesiyle karşı karşıya olan sülünlerin üretme çiftliğinde yetiştirilerek doğaya salındığını belirten Albayrak, ''Doğal Yaşamı Sülünle Destekleme Programı kapsamında yürütülen çalışmalarda her yıl artan oranda sülün üretimi gerçekleştiriyoruz. Bu yıl tesisimizde 11 bin 500 adet sülün üretimi gerçekleştirdik. Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda sülünlerin doğaya bırakılması için Bartın'a 2 bin, Çorum'a bin, Sinop'a 2 bin sülün gönderdik. Afyon ve Trabzon'a da 250'şer tane göndereceğiz. 4 bin 500 sülünü de Ekim ayında Samsun'da doğaya bırakacağız. Toplam olarak 10 bin sülünü doğaya salmış olacağız. Tesisimizde bin 500 adet sülünü de anaç olarak ayırdık'' dedi.
Kafkas sülünü üretmek için başlatılan çalışmaların devam ettiğini de ifade eden Albayrak, geçen yıl Kafkaslardan getirilen 12 adet sülünden 120 adet sülün üretimi gerçekleştirildiğini ve bu sayının arttırılması için çalışıldığını da kaydetti.
Naturel Life Channel Doğa, Çevre, Ekoloji, Gıda , canlı yaşamı

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Naturel Life Channel Doğa, Çevre, Ekoloji, Gıda , canlı yaşamı,Sağlıklı Yaşam, doğal, bitkisel,şifa,sağlık,hayvanlar,bitkiler